Frontbåge, Toyota Land Cruiser 150 2017–, Ø70 mm, svart
- Frakt
- Visas i kassan innan du betalar
- Retur
- 14 dagars ångerrättLäs mer →
Frontbåge i rostfritt stål för Toyota Land Cruiser 150 – formgiven för att framhäva bilens individuella karaktär.
Bågen har en kraftig rördiameter på 70 mm och 2 mm godstjocklek. Den är tillverkad i rostfritt stål och handpolerad för att säkra hållbarheten, och ger extra skydd åt bilens viktiga delar. Bågen ger bilen en stilfull finish och ett mer stabilt och aggressivt utseende – så att den sticker ut i mängden.
Bågen levereras med komplett monteringssats och tydlig monteringsanvisning för din bil.
Konstruerad enligt de senaste EU-standarderna och kraven i direktiv 78/2009/EG. Produkten är tillverkad enligt högsta säkerhetsstandard och har klarat alla certifieringstester för fotgängarsäkerhet.
Mycket hög korrosionsbeständighet även under svåra väderförhållanden – materialet används bland annat inom livsmedelsindustrin.
Egenskaper
- Passar Toyota Land Cruiser 150 2017–
- Rördiameter: 70 mm
- Godstjocklek: 2 mm
- Material: rostfritt stål (AISI 304), handpolerat
- Komplett monteringssats och monteringsanvisning ingår
- EU-godkänd enligt direktiv 78/2009/EG
- Kompatibel med frontkamera – bågen syns något i kamerans bild (se bild)
Vi hjälper dig att kontrollera årsmodell och utrustning som sensorer och kamera innan du beställer.
| Modell | År | Monteringstid |
|---|---|---|
| TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150 | 2017– | — |
| Individer Bil TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150 | 2017– | — |











